Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Zdrowie
 

Jakie komplikacje mogą wystąpić po szczepieniu?

 

10 lutego 2014

|

Kategoria: Zdrowie

 

Jakie komplikacje mogą wystąpić po szczepieniu?

Chyba każdy w swoim życiu był szczepiony przynajmniej kilka razy. Czy szczepionki są całkowicie dla nas bezpieczne? Jakie efekty uboczne i komplikacje mogą wywołać szczepionki?

 

Czytaj więcej

 
 

Komputer a oczy

 

27 stycznia 2014

|

Kategoria: Zdrowie

 

Komputer a oczy

Komputer to narzędzie elektroniczne, przy którym spędza się od kilku, nawet do kilkunastu godzin dziennie. Prócz problemów związanych z wadami kręgosłupa, zwiększoną możliwością pojawienia się otyłości, co wynika oczywiście z braku aktywności fizycznej, pojawiają się jeszcze problemy związane z oczami.

 

Czytaj więcej

 
 

Zapalenie gardła

 

28 października 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Zapalenie gardła

Choroby gardła należą do dość uciążliwych. Uniemożliwiają bowiem zdolność mówienia. Często towarzyszy im charakterystyczna chrypa, która czasem uniemożliwia wypowiedzenie czegokolwiek. Jednym z najbardziej powszechnych schorzeń tego typu jest zapalenie gardła. Przyjrzyjmy mu się bliżej.

 

Czytaj więcej

 
 

Nordic Walking - sport dla każdego?

 

16 września 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Nordic Walking - sport dla każdego?Spacer nordycki powstał w krajach skandynawskich. Cieszy się coraz większą popularnością zarówno na świecie jak i w Polsce. Jest taką dyscypliną sportową , którą mogą uprawiać wszyscy, zawsze i wszędzie.

 

Czytaj więcej

 
 

Zatrzymaj młodość na dłużej!

 

26 sierpnia 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Zatrzymaj młodość na dłużej!Nikt nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że w dzisiejszych czasach ludzie żyją dłużej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Średnia długość życia wydłużyła się. Porównując, w 1993 roku długość życia kobiet w Polsce wynosiła 75 lat, mężczyzn – 66. Natomiast dzisiaj ta długość wynosi odpowiednio 80 lat u kobiet i 72 lata u mężczyzn.
Dłużej oznacza zdrowiej?

 

Czytaj więcej

 
 

Owrzodzenia - przyczyny, objawy, leczenie

 

22 lipca 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Owrzodzenia - przyczyny, objawy, leczenieOwrzodzenia (wrzody) – ubytki tkankowe w skórze, błonie śluzowej lub też na gałce ocznej. Powstają w wyniku uszkodzenia tkanek, do którego dochodzi poprzez toczący się zapalno-martwicowy proces, powodujący przerwanie nabłonka. Pojawiające się rany otwarte długo się goją. Nawet po ich wyleczeniu pozostają blizny.

 

Czytaj więcej

 
 

Przyczyny i objawy podgłośniowego zapalenia krtani

 

27 czerwca 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Przyczyny i objawy podgłośniowego zapalenia krtaniPodgłośniowe zapalenie krtani jest zapalnym stanem podgłośni najczęściej występującym u dzieci pomiędzy 3 miesiącem a 3 rokiem życia. Choroba ta zazwyczaj uaktywnia się jesienią i zimą, częściej dotyka małych chłopców niż dziewczynki.

 

Czytaj więcej

 
 

Objawy i diagnoza nowotworu krtani i gardła

 

22 czerwca 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Objawy i diagnoza nowotworu krtani i gardłaChoroby nowotworowe można uznać za plagę dzisiejszych czasów. Chorobowe komórki zajmują najróżniejsze miejsca naszego ciała zakłócając pracę narządów oraz całego organizmu. Co wiesz na temat raka krtani i gardła? Czy jesteś narażony?

 

Czytaj więcej

 
 

Diagnoza i leczenie gruźlicy płuc

 

19 czerwca 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Diagnoza i leczenie gruźlicy płucGruźlica kojarzy nam się z groźną chorobą na którą zapadali i umierali bohaterowie książek z ubiegłych wieków... Gruźlica jednak funkcjonuje w naszym społeczeństwie dalej, i dalej stanowi bezpośrednie zagrożenie dla naszego zdrowia.

 

Czytaj więcej

 
 

Branie leków na ADHD nie zwiększa ryzyka nałogów

 

16 czerwca 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Branie leków na ADHD nie zwiększa ryzyka nałogówWedług nowych badań branie w dzieciństwie leków na deficyt uwagi/nadpobudliwoścć ruchową (ADHD) nie zwiększa, ani nie zmniejsza ryzyka późniejszego uzależnienia od alkoholu. Badania mogą pomóc uspokoić rodziców, którzy byli zaniepokojeni kontrowersją, jaką było używanie leków na tę dolegliwość, która obecnie jest zdiagnozowana u 11% uczniów.

 

Czytaj więcej