Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Poród
 

Medyczne wspomaganie porodu

 

18 grudnia 2013

|

Kategoria: Poród

 

Medyczne wspomaganie porodu

Bardzo często jeszcze w trakcie ciąży mamy plany, że nasz poród będzie naturalny, bez żadnych wspomagań. Jednakże sprawa porodu jest często skomplikowana. Nawet w sytuacji, gdy cała ciąża przebiega prawidłowo – często przy końcówce okazuje się, że konieczne jest wspomaganie medyczne przy porodzie. O co dokładanie chodzi?

 

Czytaj więcej

 
 

Poród po terminie

 

19 listopada 2013

|

Kategoria: Poród

 

Poród po terminie

Czy poród po terminie powinien być przyczyną niepokoju? Czy jest to sytuacja nienormalna? Otóż, jest to sytuacja jak najbardziej normalna i nie ma powodu do lęku, zwłaszcza, gdy czuwa nad nami pomoc specjalisty. Ważny jest tylko czas – jak długo mamy do czynienia z możliwością porodu o terminie. Zawsze trzeba mieć na uwadze, że lekarz termin porodu ustala orientacyjnie. Nie zawsze wyznaczona data to faktyczna data przyjścia dziecka na świat.

 

Czytaj więcej

 
 

Jak rozpoznać zbliżający się poród?

 

21 października 2013

|

Kategoria: Poród

 

Jak rozpoznać zbliżający się poród?

Po dziewięciu miesiącach oczekiwania przyszła mama czeka już tylko na poród i pierwsze spotkanie ze swoim dzieckiem. Jest to oczekiwanie pełne emocji. Od radości po lęk czy wszystko będzie dobrze, czy poradzi sobie z porodem oraz czy pozna, że to już ten czas.

 

Czytaj więcej

 
 

Czy cesarskie cięcie i karmienie piersią mogą mieć długotrwały wpływ na zdrowie dziecka?

 

23 lutego 2013

|

Kategoria: Poród

 

Czy cesarskie cięcie i karmienie piersią mogą mieć długotrwały wpływ na zdrowie dziecka?Wszystko „kręci się” wokół drobnoustrojów lub, by być bardziej dokładnym, wokół bakterii żyjących w  naszych jelitach. Pomagają nam one w trawieniu posiłków i jak się okazuje, wykonują również szereg innych ważnych funkcji.

 

Czytaj więcej

 
 

Poród rodzinny

 

19 stycznia 2013

|

Kategoria: Poród

 

Poród rodzinnyPoród jest dla każdej kobiety sytuacją stresującą, powodującą obawy, budzącą strach przed bólem, którym straszyły mamy i babcie.

To zrozumiałe, że w takich chwilach chciałabyś aby był obok ciebie ktoś bliski, w kim mogłabyś mieć wsparcie, z kim czułabyś się bezpiecznie. Może twoja mama, siostra, a może ojciec dziecka. Jeśli zdecydujesz się na poród rodzinny, ważne aby osoba towarzysząca ci wiedziała, jak taki poród będzie wyglądał. Aby nie czuła się zagubiona i pomogła ci w stresującej sytuacji.

 

Czytaj więcej

 
 

Jakie komplikacje mogą wystąpić podczas porodu?

 

11 stycznia 2013

|

Kategoria: Poród

 

Jakie komplikacje mogą wystąpić podczas porodu?Oczekiwanie na przyjście na świat maluszka jest najpiękniejszym czasem dla kobiety. Przez 9 miesięcy uczy się kochać dziecko, które nosi w sobie, dbać o nie i przygotowuje się do roli bycia najlepsza mamą. Naturalna rzeczą są pewne niepożądane złe myśli związane z samym procesem porodu. Radość łączy się o obawą przed ewentualnymi komplikacjami. Największy niepokój odczuwają kobiety, które rodzą po raz pierwszy. Dzięki zdobytej kompletnej wiedzy na ten temat możemy pomóc sobie zmniejszając wszelkie leki.

 

Czytaj więcej

 
 

Przebieg porodu

 

12 października 2011

|

Kategoria: Poród

 

Przebieg poroduPrawidłowy poród powinien kończyć okres dziewięciomiesięcznej ciąży i odbywać się w sposób naturalny. Za jego początek uważa się moment wystąpienia regularnych skurczów. Dzięki takim rytmicznym skurczom macicy dziecko przesuwa się do kanału rodnego, przybliżając się stopniowo do pochwy, z której wyjdzie na zewnątrz. Od ułożenia dziecka w macicy będzie zależało, w jaki sposób przebiegnie poród.

 

Czytaj więcej

 
 

Poród w domu

 

26 września 2011

|

Kategoria: Poród

 

Poród w domuKiedy twoja ciąża przebiega bez najmniejszych komplikacji oraz nie masz żadnych poważnych powikłań, lekarz może zezwolić na poród w domu. W przypadku odpowiedniej opieki lekarskiej poród będzie tak samo bezpieczny jak w szpitalu. Zaletą takiego porodu jest większy komfort rodzącej.

 

Czytaj więcej

 
 

Czego można się spodziewać tuż po porodzie?

 

5 września 2011

|

Kategoria: Poród

 

Czego można się spodziewać tuż po porodzie?Poród jest wielkim przeżyciem dla kobiety. Cały stres jaki towarzyszy tej trudnej sytuacji, jaką jest wydanie dziecka na świat może ci przysłonić rzeczy, które dzieją się tuż po nim. W przypadku kiedy rodziłaś w szpitalu po porodzie zostaniesz wraz z dzieckiem przeniesiona na sale poporodową. Tam będziesz miała wykonywane dalsze badania oraz położna sprawdzi, czy twój i dziecka stan jest dobry.

 

Czytaj więcej

 
 

Zmiany w organizmie po porodzie - połóg

 

30 sierpnia 2011

|

Kategoria: Poród

 

Zmiany w organizmie po porodzie - połógPołóg jest to okres, który następuje po wydaniu dziecka na świat. W tym czasie organizm kobiety powraca do normalności, po powstałych w czasie ciąży i porodu zmian. Zmiany te następują w chwili wydalenia kompletnego łożyska.

 

Czytaj więcej