Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 

Alkohol a męska płodność

 

21 marca 2012

|

Kategoria: Płodność

 
Alkohol a męska płodność
Alkohol jest jednym z największych zagrożeń dla męskiej płodności. Nadmierne jego spożycie nie tylko wpływa negatywnie na funkcjonowanie całego organizmu, ale także na męskie zdolności do zapłodnienia. Dlatego warto z niego zrezygnować w momencie kiedy chcesz zostać tatą!

Unikaj alkoholu przez zapłodnieniem!

Mężczyźni, którzy spożywają alkohol mają mniejszą aktywność seksualną od pozostałych, którzy raczej unikają tego rodzaju używek. A przecież chodzi o to, żebyś był w gotowości kiedy chcesz starać się o dziecko. Alkohol, bowiem stanowczo obniża twoją potencje!

Badania pokazują, że spożywanie alkoholu doprowadza do uszkodzenia nasienia oraz zmniejszenia liczby plemników. Spowodowane jest to tym, iż substancje zawarte w alkoholu przyczyniają się do obniżenia stężenia hormonów oraz ograniczenia uwalniania testosteronu.

Warto podkreślić, że niewielkie ilości alkoholu osłabiają funkcjonowanie jąder, co raczej źle rokuje na twoje plany powiększenie rodziny. U mężczyzn, którzy pozwalają sobie na dwa piwa dziennie istnieje możliwość zmniejszenia ilości plemników nawet na trzy miesiące. Jak łatwo zauważyć nie wystarczy zrezygnować z picia alkoholu na dzień przed stosunkiem. Ma on bowiem negatywne skutki dla nasienia, które raczej są długofalowe w czasie. Może wydawać ci się to dziwne, ale skoro ty pijesz twoje plemniki są tak jak ty mniej sprawne oraz zdrowe, przez co jest im ciężko trafić do komórki jajowej.

Częściowa niepłodność

Alkohol nie tylko obniża twoją sprawność w łóżku, ale może się przyczynić do tego, że częściowo będziesz  niepłodny. Jeżeli nie zrezygnujesz ze spożywania alkoholu możesz przygotować się na to, że twoja droga do zapłodnienia znacznie się wydłuży. Poza tym zmniejszają się twoje szanse na to, aby twoja partnerka urodziła zdrowe dziecko. Wynika to z tego, że nadużywanie alkoholu prowadzi do produkcji niewłaściwych plemników, co może prowadzić do powstania wad rozwojowych u dziecka. Dlatego postaraj się ograniczyć spożycie tej substancji, a jeżeli jest to możliwe wyklucz ją całkowicie ze swojego codziennego menu. Lepiej zastąp dwa kieliszki wina czy kufel piwa zdrową dietą, która przyczyni się do poprawy twoje płodności, a na pewno sprawi, że będziesz się lepiej czuł fizycznie. Zwróć uwagę na to, że twoja partnerka, również musi zrezygnować z wielu rzeczy, które lubi chcąc zostać mamą, dlatego może to stanowić dla ciebie motywację. Razem przecież zawsze raźniej.
 
 
Tagi: alkohol, płodność, mężczyzna, komórka jajowa, nasienie, plemniki, zdrowie, zapłodnienie, dziecko, potęcja, hormony, testosteron

Komentarze