Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Płodność
 

Płodność po porodzie

 

7 kwietnia 2014

|

Kategoria: Płodność

 

Płodność po porodzie

U niektórych kobiet miesiączka pojawia się tuż po porodzie, inne muszą czekać na nią parę miesięcy. Każdy organizm reaguje inaczej na czynniki, które wpływają na powrót płodności. Powód do niepokoju jest dopiero wtedy, gdy pierwsza miesiączka od odstawienia dziecka od piersi nie pojawiła się po pięciu miesiącach.

 

Czytaj więcej

 
 

Alkohol a płodność

 

9 grudnia 2013

|

Kategoria: Płodność

 

Alkohol a płodność

Płodność jest nierozerwalnie związana z naszym ciałem. Nie jest zawsze idealna, nie zawsze gdy tylko para zapragnie mieć dziecko zostaje ono poczęte. Ponieważ na tę cześć życia wpływa ogólny stan organizmu, dobrze wiedzieć czego unikać.

 

Czytaj więcej

 
 

Niepłodna para

 

12 listopada 2013

|

Kategoria: Płodność

 

Niepłodna para

Problem niepłodności dotyka coraz większej ilości par. Żyjemy w kraju, w którym niemal każde dziecko jest na wagę złota. To skutek procesu starzenia się społeczeństwa. Młodzi ludzie coraz rzadziej decydują się na dzieci. Niestety, ci, którzy się na to decydują, często cierpią na bezpłodność. Dlatego tak ważne jest, aby zdać sobie sprawę z tego problemu.

 

Czytaj więcej

 
 

Starając się o dziecko nie zapominaj o relacji z partnerem!

 

15 maja 2012

|

Kategoria: Płodność

 

Starając się o dziecko nie zapominaj o relacji z partnerem!Często pary, które starają się o dziecko zapominają o tym, że utrzymanie więzi pomiędzy nimi jest bardzo istotne. Nadmierne koncentrowanie się na tym, aby począć dziecko może doprowadzić do zniszczenia waszego związku. Natomiast częste współżycie seksualne może zgubić magię romantyczności. Planowanie potomstwa jest ekscytującym, a zrazem bardzo pracochłonnym zajęciem. Może jednak wywołać, także stres, który niekorzystnie wpłynie na relacje partnerskie.

 

Czytaj więcej

 
 

Starasz się o dziecko sprawdź czego należy unikać!

 

28 marca 2012

|

Kategoria: Płodność

 

Starasz się o dziecko sprawdź czego należy unikać!Patrzysz na rodziców, którzy chodzą z dziećmi na spacery i myślisz, że sama chciałabyś zostać mamą. Jeżeli podejmiesz tak odpowiedzialną decyzję musisz się odpowiednio do jej realizacji przygotować. Mówiąc najprościej, zadbać o swoje zdrowie, funkcjonowanie narządów rozrodczych oraz ograniczyć wszystko co może przyczynić się do zakłócenia starań o dziecko.

 

Czytaj więcej

 
 

Alkohol a męska płodność

 

21 marca 2012

|

Kategoria: Płodność

 

Alkohol a męska płodnośćAlkohol jest jednym z największych zagrożeń dla męskiej płodności. Nadmierne jego spożycie nie tylko wpływa negatywnie na funkcjonowanie całego organizmu, ale także na męskie zdolności do zapłodnienia. Dlatego warto z niego zrezygnować w momencie kiedy chcesz zostać tatą!

 

Czytaj więcej

 
 

Zmiany w szyjce macicy a płodność

 

29 lutego 2012

|

Kategoria: Płodność

 

Zmiany w szyjce macicy a płodnośćKobieta w czasie cyklu miesięcznego może zauważyć wiele zmian w swoim organizmie. Jedne z nich zachodzą w obrębie szyjki macicy. Podobnie jak śluz szyjkowy i podstawowa temperatura ciała, również i ta cześć ciała zmienia się pod wpływem działania hormonów jajnikowych.

 

Czytaj więcej

 
 

Żywność korzystnie wpływająca na płodność u mężczyzn

 

19 grudnia 2011

|

Kategoria: Płodność

 

Żywność korzystnie wpływająca na płodność u mężczyznNie tylko kobieta powinna dbać o to co spożywa, w przypadku kiedy chce zostać mamą. Obowiązek taki spoczywa, również na mężczyźnie. Istnieją bowiem pewne naukowe dowody, które potwierdzają, że niektóra żywność korzystniej oddziałuje na męską płodność. Chcesz zostać tatą? Zwróć uwagę na to co jesz!

 

Czytaj więcej

 
 

Metoda zapłodnienie od dawcy (DI)

 

27 września 2011

|

Kategoria: Płodność

 

Metoda zapłodnienie od dawcy (DI)Jest to jedna z prostszych metod zapłodnienia. Polega na ofiarowaniu przez dawce nasienia, które wprowadzane jest do dróg rodnych kobiety. Dzieje się to w odpowiednim dniu kobiety, czyli owulacji, aby mogło dojść do zapłodnienia. Najlepszy efekt można uzyskać, w momencie kiedy cykle miesięczne u pań są regularne i łatwo można ustalić dni płodne. W przypadku nieregularnego okresu potrzebny jest dłuższy okres obserwacji.

 

Czytaj więcej

 
 

Masturbacja a płodność

 

29 sierpnia 2011

|

Kategoria: Płodność

 

Masturbacja a płodnośćMasturbacja jest to rozładowywanie napięcia seksualnego poprzez dotykanie i pobudzanie własnych narządów płciowych. Najsilniej takie akty seksualne pojawiają się w okresie dojrzewania, kiedy hormony są wydzielane w dużych ilościach, szczególnie u chłopców. Obecnie prawda jest taka, że nie tylko osoby, które dojrzewają onanizują się. Czy ma to wpływ na ich płodność?

 

Czytaj więcej