Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 

Jak wydłużyć stosunek seksualny

 

28 maja 2014

|

Kategoria: Miłość i seks

 
Jak wydłużyć stosunek seksualny

Źródło: Feromony

Przedwczesny wytrysk przy stosunku seksualnym to problem wielu mężczyzn. Można go leczyć począwszy od zmiany diety, poprzez uprawianie sportu, kończąc na maściach i środkach farmakologicznych.

Na samym początku warto dodać, że problem ten nie zawsze musi być objawem jakiejś choroby. Bardzo często zdarza się bowiem, że przyczyną krótkiego współżycia seksualnego jest niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej czy problemy sfery psychicznej. Te ostatnie dotyczą głównie strachu przed niezadowoleniem partnerki, czyli obawą przed „kompromitacją”. Podobnie jest, gdy mężczyzna od dłuższego czasu nie miał żadnego kontaktu płciowego.

Gdy czas ten jest dość długi, czyli kilka miesięcy to z początku, powrót do odpowiedniej kondycji wymaga trochę czasu. Jeżeli jednak, czas ten wydłuża się nieznacznie, warto porozmawiać z partnerką o swoim problemie. Może to pomóc w przypadku, gdy problem jest emocjonalny i z tego powodu, dłuższe współżycie nie jest możliwe.

Kolejnym ważnym elementem jest dieta. Dieta, która w dzisiejszych czasach przez wielu ludzi jest bardzo zaniedbana. Szybkie przeżuwanie i połykanie pokarmów, jedzenie w pośpiechu, jedzenie w barach szybkiej obsługi czy gotowych dań nie jest korzystne dla zdrowia a tym bardziej dla kondycji seksualnej. Odnośnie samej kondycji, dobrym rozwiązaniem jest sport. Bieganie czy pływanie znacznie poprawia wytrzymałość organizmu, co przełożyć się może na życie seksualne, również je wydłużając.

Ćwiczenia na wydłużenie stosunku

Po diecie czas na ćwiczenia. Są one kluczowe dla  wydłużenia czasu pożycia płciowego. Nie od dziś wiadomo, że kolebką cywilizacji są również starożytne Chiny. To właśnie w tym kraju, powstała technika umożliwiająca naturalną kontrolę wytrysku. Polega to na łączeniu technik oddechowych i medytacyjnych. Inną techniką jest metoda „start-stop”. Polega ona na masturbacji, bądź masturbacji razem z partnerką przy czym, należy odpowiednio manipulować intensywnością bodźców seksualnych, zmniejszając je, a następnie powiększając.

Jeżeli mężczyzna od długiego czasu nie współżył, to należy wykazać się cierpliwością. Otóż, częste współżycie powoduje spadek napięcia, co przekłada się na zmniejszoną reakcję na bodźce seksualne, a to z kolei pozwala na większą kontrolę i wydłużenie czasu stosunku.

Środki farmakologiczne na wydłużenie stosunku seksualnego

Kolejną metodą są środki farmakologiczne. Te możemy podzielić na dwa rodzaje, te bardziej „sztuczne” jak i pochodzące z naturalnych składników. Najlepszymi środkami farmakologicznymi z grupy pierwszej są te, które regulują metabolizm neuroprzekaźników i stymulują produkcję serotoniny. Przy okazji działają antydepresyjnie. Jednak wymagają one odpowiedniej konsultacji z lekarzem, gdyż ich niewłaściwe przyjmowanie lub co gorsza przedawkowanie, wiąże się z efektami ubocznymi. Jeżeli chodzi o środki bardziej naturalne, zaliczyć do nich można również maści czy kremy. Wiele z nich stosuje się od 20 do 30 minut przed rozpoczęciem współżycia.

Inne problemy seksualne

Jeżeli pojawiają się inne problemy, a żadne z metod nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, należy skontaktować się ze specjalistą, gdyż przyczyną może być jakaś choroba seksualna, zwłaszcza gdy pojawia się ból. Takich objawów nie można bagatelizować.

 
 
Tagi: jak przedłużyć stosunek seksualny, przedwczesny wytrysk, jak poradzić sobie z przedwczesnym wytryskiem, wydłużenie stosunku seksualnego, jak wydłużyć stosunek seksualny, jak uprawiać seks dłużej, jak dłużej uprawiać seks

Komentarze