Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 

Jak poprawić jakość plemników?

 

11 maja 2012

|

Kategoria: Miłość i seks

 
Jak poprawić jakość plemników?

Źródło: Wikipedia

Zasada, że jesteś tym co jesz dotyczy także kondycji plemników. Im lepiej mężczyzna się odżywia, tym zdrowsze są jego plemniki. Bardzo ważne jest by dieta była zrównoważona: pełna owoców, warzyw ale także produktów pełnoziarnistych i białka. Dzięki takiemu odżywianiu wzrosną szansę na spłodzenie potomka.

Witaminy

Witamina A poprawia ruchliwość plemników. Od dawna wiadomo, że zbyt leniwe poruszanie się plemników, obniża płodność i zmniejsza szanse na zapłodnienie. Witaminę A znajdziemy w: zielonych warzywach liściastych, płatkach owsianych, produktach pełnoziarnistych, morelach, brzoskwiniach. Kolejną ważnym suplementem jest witamina C, którą znajdziemy w: szparagach, soku z grejpfruta, truskawkach, pomidorach, groszku. Dzięki tym składnikom nasz organizm będzie produkował więcej plemników, a także poprawimy żywotność nasienia.

Kwas Foliowy

Chociaż kwas foliowy kojarzy się nam z kobietami w ciąży nie powinno go zabraknąć w diecie mężczyzny. Brak odpowiedniej ilości kwasu foliowego w organizmie mężczyzny może przyczynić się do powstania wad wrodzonych u dziecka. Składnik ten znajdziemy w warzywach liściastych, produktach pełnoziarnistych i w większości owoców.

Cynk

Niedobór cynku w organizmie może wywołać obniżenie ilości produkowanych plemników przez jądra. Najbogatsze źródło cynku znajduje się w mięsie (wołowina, indyk).

Przeciwutleniacze

Przeciwutleniacze mają zbawienny wpływ na strukturę DNA plemników. Dzięki spożywaniu tego składnika poprawimy jakość, żywotność a także szybkość zapładniania komórki jajowej przez plemnik. Najbogatszym źródłem przeciwutleniaczy jest olej rzepakowy i słonecznikowy, a także oliwa z oliwek.

Odpowiednia dieta chociaż bardzo ważna nie wystarczy by utrzymać plemniki w zdrowym stanie. Bardzo ważne jest by mężczyzna zmienił też nawyki dotyczące higieny życia.

Sport

Mężczyźni cierpiący na nadwagę powinni zrzucić zbędne kilogramy i do tego celu wykorzystać aktywność fizyczną. Sport zbawiennie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie całego organizmu. Ważne by wykonywać ćwiczenia z głową i nie przeforsowywać organizmu.

Używki

Jeżeli chcemy by sperma była wysokiej jakości należy odłożyć wszelkie używki na bok. Papierosy, alkohol a także kawa obniżają zdolność seksualne mężczyzny i osłabiają jakość plemników.
 
 
Tagi: plemniki, używki, jak poprawić jakość plemników, witaminy, nasienie, zdrowe plemniki, używki a nasienie

Komentarze