Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Alergie
 

Alergia na rotozcze – objawy, leczenie

 

12 sierpnia 2014

|

Kategoria: Alergie

 

Alergia na rotozcze – objawy, leczenie

Alergia na roztocze to problem, który dotyka prawie 6 mln Polaków. Badania przeprowadzone przez ECAP w 2008 roku sugerowały, że u 30% osób występują objawy, które charakteryzują się nieżytem nosa, astmą lub zmianami skórnymi.

 

Czytaj więcej

 
 

Alergia na leki

 

2 grudnia 2013

|

Kategoria: Alergie

 

Alergia na leki

W obecnych czasach alergie są coraz powszechniejsze, lecz co gorsze można uczulić się
na wszystko. Pyłki, jedzenie, sierść zwierząt to znane alergeny. O wiele poważniej prezentuje się sprawa uczulenia na leki.

 

Czytaj więcej

 
 

Alergia na sierść

 

31 stycznia 2013

|

Kategoria: Alergie

 

Alergia na sierśćAlergia na sierść jest powodem, dla którego musisz zrezygnować z towarzystwa ulubionego pupila? Przebywanie z nim zamiast sprawiać radość skutkuje katarem, kichaniem, łzawieniem oczu czy swędząca wysypką?

 

Czytaj więcej

 
 

Alergia u dziecka

 

26 stycznia 2013

|

Kategoria: Alergie

 

Alergia u dzieckaPewnie nie jedni z nas mają alergię, która nie pozwala nam beztrosko funkcjonować. Wciąż kichamy, nie rozstajemy się z chusteczkami, walczymy z wysypkami, z łzawiącymi oczami. Życie alergików bywa męczące, skąd ta alergia zastanawiamy się, odpowiedzi nie są jednoznaczne.

 

Czytaj więcej

 
 

Uboczne efekty środków przeciwalergicznych

 

28 września 2011

|

Kategoria: Alergie

 

Uboczne efekty środków przeciwalergicznychPraktycznie każdy lek powoduje jakieś efekty uboczne. Od decyzji lekarza zależy, czy zastosowanie danego leku jest warte podjętego ryzyka. Stosowanie niektórych leków ma zasadnicze znaczenie dla kontrolowania niektórych chorób, niestety czasem efekty uboczne są tak uciążliwe, że może zaistnieć potrzeba ich odsunięcia.

 

Czytaj więcej

 
 

Astma, a drogi oddechowe

 

20 września 2011

|

Kategoria: Alergie

 

Astma, a drogi oddechoweU zdrowej osoby płuca bez problemu radzą sobie z różnego rodzaju intruzami. Kaszel oraz kichanie  są w stanie w pełni wydalić wszystkie drobnoustroje. U osób chorych na astmę zawsze, gdy do płuc dostaną się drobnoustroje wywołujące alergie, następuje reakcja systemu immunologicznego.

 

Czytaj więcej

 
 

Co to jest astma i alergia?

 

15 września 2011

|

Kategoria: Alergie

 

Co to jest astma i alergia?Głównym objawem astmy są problemy z oddychaniem. U osób chorych na astmę drogi oddechowe są bez przerwy bolesne i występuje w nich stan zapalny. Podczas napadu astmy drogi oddechowe przez które powietrze przechodzi do płuc zwężają się, powodując tym samym trudności w oddychaniu.

 

Czytaj więcej

 
 

Astma wywoływana przez alergeny u dzieci

 

18 sierpnia 2011

|

Kategoria: Alergie

 

Astma wywoływana przez alergeny u dzieciAstma najczęściej jest wywoływana przez różnego typu alergeny. Jest to stan chorobowy, w którym oskrzela zbyt burzliwie reagują na wdychane substancje, osadzające się bezpośrednio w drogach oddechowych. W przeważającej części przypadków astma wywoływana jest przez alergeny wziewne, bardzo rzadko przez żywność.

 

Czytaj więcej

 
 

Alergiczny nieżyt nosa u dziecka

 

11 sierpnia 2011

|

Kategoria: Alergie

 

Alergiczny nieżyt nosa u dzieckaAlergiczny nieżyt nosa jest bardzo uciążliwą chorobą dla dziecka. Katar sienny spowodowany jest alergią na pyłki drzew, traw oraz zbóż. Pojawia się zazwyczaj wiosną i latem, kiedy to stężenia poszczególnych pyłków kwitnących roślin są najwyższe. Alergeny osiadają w obrębie oczu oraz na powierzchni jamy nosowej i gardła.

 

Czytaj więcej

 
 

Astma atopowa u dziecka

 

28 lipca 2011

|

Kategoria: Alergie

 

Astma atopowa u dzieckaAstma atopowa jest jedną z najczęściej występujących postaci astmy u dzieci. Niekiedy zdarza się, że pojawia się już u niemowlaków, jednak w przeważającej większości przypadków rozwija się przed 6 rokiem życia. Najbardziej narażone są dzieci, które jako niemowlaki chorowały na obturacyjne zapalenie oskrzeli oraz na wirusowe zakażenie układu oddechowego.

 

Czytaj więcej