Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Artykuły
 

Profilaktyka raka szyjki macicy

 

14 lipca 2013

|

Kategoria: Zdrowie kobiety

 

Profilaktyka raka szyjki macicyRak szyjki macicy jest jednym z najczęściej występujących nowotworów wśród kobiet. Zapadają na niego panie pomiędzy 25, a 30 rokiem życia. Możemy się przed nim uchronić poprzez wykonanie badań profilaktycznych. Tylko badania cytologiczne pomagają wykryć zmiany w szyjce macicy.

 

Czytaj więcej

 
 

Przyczyny i objawy podgłośniowego zapalenia krtani

 

27 czerwca 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Przyczyny i objawy podgłośniowego zapalenia krtaniPodgłośniowe zapalenie krtani jest zapalnym stanem podgłośni najczęściej występującym u dzieci pomiędzy 3 miesiącem a 3 rokiem życia. Choroba ta zazwyczaj uaktywnia się jesienią i zimą, częściej dotyka małych chłopców niż dziewczynki.

 

Czytaj więcej

 
 

Objawy i diagnoza nowotworu krtani i gardła

 

22 czerwca 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Objawy i diagnoza nowotworu krtani i gardłaChoroby nowotworowe można uznać za plagę dzisiejszych czasów. Chorobowe komórki zajmują najróżniejsze miejsca naszego ciała zakłócając pracę narządów oraz całego organizmu. Co wiesz na temat raka krtani i gardła? Czy jesteś narażony?

 

Czytaj więcej

 
 

Diagnoza i leczenie gruźlicy płuc

 

19 czerwca 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Diagnoza i leczenie gruźlicy płucGruźlica kojarzy nam się z groźną chorobą na którą zapadali i umierali bohaterowie książek z ubiegłych wieków... Gruźlica jednak funkcjonuje w naszym społeczeństwie dalej, i dalej stanowi bezpośrednie zagrożenie dla naszego zdrowia.

 

Czytaj więcej

 
 

Branie leków na ADHD nie zwiększa ryzyka nałogów

 

16 czerwca 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Branie leków na ADHD nie zwiększa ryzyka nałogówWedług nowych badań branie w dzieciństwie leków na deficyt uwagi/nadpobudliwoścć ruchową (ADHD) nie zwiększa, ani nie zmniejsza ryzyka późniejszego uzależnienia od alkoholu. Badania mogą pomóc uspokoić rodziców, którzy byli zaniepokojeni kontrowersją, jaką było używanie leków na tę dolegliwość, która obecnie jest zdiagnozowana u 11% uczniów.

 

Czytaj więcej

 
 

Objawy zapalenia ucha środkowego u dziecka

 

4 czerwca 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Objawy zapalenia ucha środkowego u dzieckaZapalenie ucha środkowego znacznie częściej występuje u dzieci, niż u dorosłych. Jednym z powodów może być jeszcze niedojrzały układ immunologiczny co wiąże się z większą podatnością dzieci na infekcje. Innym powodem może być na przykład przerost trzeciego migdałka, wdychanie dymu tytoniowego, zbyt rzadkie przebywanie na świeżym powietrzu czy też uwarunkowania anatomiczne.

 

Czytaj więcej

 
 

Afty i owrzodzenia w jamie ustnej

 

1 czerwca 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Afty i owrzodzenia w jamie ustnejAfta to otwarte owrzodzenie zlokalizowane na błonie śluzowej jamy ustnej, warg lub języka z wytworzeniem miejscowego stanu zapalnego. Może im towarzyszyć powiększenie okolicznych węzłów chłonnych. Często afty występują z nawrotami (nawracające aftowe zapalenie jamy ustnej).

 

Czytaj więcej

 
 

Objawy zapalenia gardła i migdałków u dzieci

 

31 maja 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Objawy zapalenia gardła i migdałków u dzieciOstry stan zapalny tkanki chłonnej powstały w gardle oraz na migdałkach podniebiennych, jest typową patologią okresu zimowego, odznaczającą się wysoką zachorowalnością przede wszystkim w wieku dziecięcym.

 

Czytaj więcej

 
 

Objawy nadciśnienia tętniczego

 

24 maja 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Objawy nadciśnienia tętniczegoNadciśnienie tętnicze to choroba układu krążenia polegająca na stałym lub okresowym podwyższeniu ciśnienia tętniczego krwi. Nadciśnienie tętnicze rozpoznaje się wtedy gdy zamierzone wartości wynoszą 140/90mmHg lub powyżej.

 

Czytaj więcej

 
 

Antykoncepcja dla mężczyzn

 

24 maja 2013

|

Kategoria: Miłość i seks

 

Antykoncepcja dla mężczyznRóżnorodne metody antykoncepcji dla mężczyzn mają zróżnicowany poziom skuteczności. Jak dotąd jedyną metodą antykoncepcji dla mężczyzn były prezerwatywy. XXI wiek przynosi jednak dla mężczyzn nowe rozwiązania w tej dziedzinie.

 

Czytaj więcej