Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Artykuły
 

Brak miesiączki

 

5 listopada 2013

|

Kategoria: Zdrowie kobiety

 

Brak miesiączki

Brak miesiączki (łac. amenorrhoea) bywa najczęstszą przyczyną paniki wśród młodych kobiet aktywnych seksualnie. Należy jednak pamiętać, że nie musi to od razu oznaczać niechcianej ciąży. Ustanie comiesięcznego krwawienia może być spowodowane zaburzoną równowagą hormonalną, powstałą w wyniku nieprawidłowości, wynikających z trybu życia.

 

Czytaj więcej

 
 

Urazy narządów płciowych mężczyzn

 

28 października 2013

|

Kategoria: Zdrowie mężczyzny

 

Urazy narządów płciowych mężczyzn

Męskie organy płciowe, w przeciwieństwie do żeńskich, znajdują się w większości na zewnątrz. Dlatego też są narażone na różnego typu uszkodzenia. Trudno jest wymienić wszelkie możliwe uszkodzenia narządów płciowych, ponieważ przypadków takich może być bardzo dużo. Skupię się zatem na tych najbardziej powszechnych.

 

Czytaj więcej

 
 

Zapalenie gardła

 

28 października 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Zapalenie gardła

Choroby gardła należą do dość uciążliwych. Uniemożliwiają bowiem zdolność mówienia. Często towarzyszy im charakterystyczna chrypa, która czasem uniemożliwia wypowiedzenie czegokolwiek. Jednym z najbardziej powszechnych schorzeń tego typu jest zapalenie gardła. Przyjrzyjmy mu się bliżej.

 

Czytaj więcej

 
 

Pierwszy trymestr ciąży

 

21 października 2013

|

Kategoria: Ciąża

 

Pierwszy trymestr ciąży

Potwierdzenie ciąży przez lekarza lub zobaczenie dwóch kresek na teście ciążowym to początek zmian dla każdej kobiety. Zmiany te, w zależności od tego, czy dziecko było planowane, czy nie obejmą zarówno ciało, jak i psychikę młodej matki.

 

Czytaj więcej

 
 

Jak rozpoznać zbliżający się poród?

 

21 października 2013

|

Kategoria: Poród

 

Jak rozpoznać zbliżający się poród?

Po dziewięciu miesiącach oczekiwania przyszła mama czeka już tylko na poród i pierwsze spotkanie ze swoim dzieckiem. Jest to oczekiwanie pełne emocji. Od radości po lęk czy wszystko będzie dobrze, czy poradzi sobie z porodem oraz czy pozna, że to już ten czas.

 

Czytaj więcej

 
 

Niepłodność u mężczyzn

 

15 października 2013

|

Kategoria: Zdrowie mężczyzny

 

Niepłodność u mężczyzn

Niepłodność u mężczyzn może być wynikiem jakiejś choroby lub też powodem może być prowadzenie niezdrowego trybu życia. Objawia się brakiem możliwości zapłodnienia kobiety, a w efekcie wydaniem potomka na świat.

 

Czytaj więcej

 
 

Nordic Walking - sport dla każdego?

 

16 września 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Nordic Walking - sport dla każdego?Spacer nordycki powstał w krajach skandynawskich. Cieszy się coraz większą popularnością zarówno na świecie jak i w Polsce. Jest taką dyscypliną sportową , którą mogą uprawiać wszyscy, zawsze i wszędzie.

 

Czytaj więcej

 
 

Zatrzymaj młodość na dłużej!

 

26 sierpnia 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Zatrzymaj młodość na dłużej!Nikt nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że w dzisiejszych czasach ludzie żyją dłużej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Średnia długość życia wydłużyła się. Porównując, w 1993 roku długość życia kobiet w Polsce wynosiła 75 lat, mężczyzn – 66. Natomiast dzisiaj ta długość wynosi odpowiednio 80 lat u kobiet i 72 lata u mężczyzn.
Dłużej oznacza zdrowiej?

 

Czytaj więcej

 
 

Owrzodzenia - przyczyny, objawy, leczenie

 

22 lipca 2013

|

Kategoria: Zdrowie

 

Owrzodzenia - przyczyny, objawy, leczenieOwrzodzenia (wrzody) – ubytki tkankowe w skórze, błonie śluzowej lub też na gałce ocznej. Powstają w wyniku uszkodzenia tkanek, do którego dochodzi poprzez toczący się zapalno-martwicowy proces, powodujący przerwanie nabłonka. Pojawiające się rany otwarte długo się goją. Nawet po ich wyleczeniu pozostają blizny.

 

Czytaj więcej

 
 

Badania nad przeciwciałami przyszłych matek mogą wyjaśnić część przyczyn autyzmu

 

17 lipca 2013

|

Kategoria: Ciąża

 

Badania nad przeciwciałami przyszłych matek mogą wyjaśnić część przyczyn autyzmuTest przeprowadzony na sześciu przeciwciałach w krwi przyszłej matki może wykazać z ponad 99% pewnością, które dzieci są zagrożone ryzykiem zachorowania na autyzm. W badaniu opublikowanym w Translational Psychiatry naukowcy donoszą, że 23% wszystkich przypadków autyzmu może wynikać z obecności matczynych przeciwciał, które zaburzają rozwój mózgu płodu w czasie ciąży.

 

Czytaj więcej