Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Artykuły
 

Jak obliczyć termin porodu?

 

31 maja 2011

|

Kategoria: Poród

 

Jak obliczyć termin porodu?Kobieca ciąża trwa z reguły 266 dni od daty zapłodnienia, czyli 38 tygodni. Aby się w pełni przygotować na ten okres 9 miesięcy powinnaś wiedzieć na kiedy jest spodziewany twój termin porodu. Jest to raczej hipotetyczny data, gdyż z praktycznego punktu widzenia w terminie rodzi się zaledwie jeden procent dzieci.

 

Czytaj więcej

 
 

Test ciążowy

 

27 maja 2011

|

Kategoria: Ciąża

 

Test ciążowyTest ciążowy jest jednym z najpopularniejszych metod potwierdzania ciąży. Jest on łatwo dostępnym środkiem, który można kupić w aptece. Można, również odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu, który wykona taki test. Jest to na tyle skuteczna i prosta metoda, że co raz częściej sięgają po nie panie chcące upewnić się czy są w ciąży.

 

Czytaj więcej

 
 

Jak zaplanować chłopca?

 

27 maja 2011

|

Kategoria: Płodność

 

Jak zaplanować chłopca?Planujesz zajść w ciąże i zastanawia cię fakt czy istnieje możliwość zaplanowania płci dziecka? Szczególnie w przypadku kiedy masz już jedno i teraz marzysz o kolejnym tylko odmiennej płci. Dzisiaj na celownik weźmiemy zapłodnienie synka. Czy jest to w ogóle możliwe? Na wstępie należy zaznaczyć, że obecnie medycyna nie potwierdziła w stu procentowych metod, które by umożliwiły zaplanowanie płci.

 

Czytaj więcej

 
 

Cięcie cesarskie

 

27 maja 2011

|

Kategoria: Poród

 

Cięcie cesarskieCięcie cesarskie jest coraz bardziej powszechna metodą przychodzenia dziecka na świat. Wynika to przede wszystkim z późnego wieku  zachodzenia w ciąże przez kobiety oraz z występowania różnych komplikacji podczas trwania ciąży, co uniemożliwia poród naturalny. Tak naprawdę nie można przewidzieć co zdarzy się do czasu porodu i czy nie będzie konieczny taki zabieg.

 

Czytaj więcej

 
 

Ciąża pozamaciczna

 

26 maja 2011

|

Kategoria: Ciąża

 

Ciąża pozamacicznaCiąża ektopowa inaczej zwana pozamaciczną ma miejsce wtedy, gdy jajo zagnieżdża się poza macicą. Zazwyczaj najczęstszą postacią jest ciąża, która rozwija się w jajowodzie. Rzadziej zagnieżdża się ona w jajniku lub jamie brzusznej. Zwiększone ryzyko na wystąpienie takiej ciąży mają kobiety między 26 a 30 rokiem życia. Jakie są czynniki ryzyka, które przyczyniają się do wystąpienia ciąży pozamacicznej?

 

Czytaj więcej

 
 

Jak obliczyć dni niepłodne?

 

26 maja 2011

|

Kategoria: Płodność

 

Jak obliczyć dni niepłodne?Ustalanie okresu kiedy wstępują dni niepłodne przydaję się w przypadku kiedy chcesz świadomie zaplanować rodzinę oraz stosować naturalną antykoncepcję. W trakcie trwania cyklu miesiączkowego w twoim układzie płciowym zachodzą zmiany, które umożliwiają dojrzewanie komórki jajowej oraz przygotowują  ją do zapłodnienia.

 

Czytaj więcej

 
 

Dni płodne

 

26 maja 2011

|

Kategoria: Płodność

 

Dni płodneW każdym miesiącu masz jedynie 20 procent szans aby zajść w ciąże. Jest to niewiele, dlatego ważne jest żeby umieć te dni wyznaczać. Wiedza na temat dni płodnych przydaje się, również w przypadku kiedy chcesz uniknąć niechcianej ciąży. Wtedy w momencie określenia owulacji powinnaś szczególnie uważać podczas stosunku płciowego.

 

Czytaj więcej